Coraz więcej firm korzysta z nowych technologii, by zwiększać swoją produktywność i zapewnić bezpieczeństwo danym. Mobile Device Management (MDM) to narzędzie stosowane przez organizacje, aby śledzić i zarządzać urządzeniami mobilnymi pracowników. Co to jest MDM? To narzędzie do zdalnego zarządzania urządzeniami mobilnymi, które pozwala na kontrolowanie i zabezpieczanie zasobów mobilnych oraz przechowywanych na nich danych.

Korzyści wynikające z wdrożenia systemu MDM są bardzo korzystne dla firm. Przede wszystkim system MDM znacznie zwiększa bezpieczeństwo systemu IT firmy. System MDM pozwala na blokowanie, usuwanie lub odinstalowywanie aplikacji, które mogą być szkodliwe dla systemu. System pozwala również na tworzenie policy urządzeń i aplikacji, umożliwiających firmom monitorowanie i kontrolowanie urządzeń mobilnych.

System MDM również pomaga w wykonywaniu czynności zarządczych. Administratorzy mogą tworzyć i zarządzać profile urządzeń, zmieniać ustawienia i konfigurować duże grupy urządzeń jednocześnie. System MDM umożliwia również automatyzację pracy IT, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. 

System MDM zmniejsza również ryzyko utraty ważnych danych przez pracowników. System umożliwia zdalne odtwarzanie wrażliwych danych na urządzeniach mobilnych, co oznacza, że jeśli urządzenie zostanie utracone lub skradzione, dane na nim będą bezpieczne. 

Wdrożenie systemu MDM jest najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom mobilnym w firmie. Kontrola nad urządzeniami mobilnymi umożliwia firmom skuteczną aktywność biznesową, zwiększa produktywność i zapewnia dane bezpieczeństwo.

33-300 Nowy Sącz, ul. J. Piłsudskiego 46/

NIP: 734-26-20-761

https://www.ibcs.pl

2023-05-04 00:00:00

Co to jest mdm

Ledcity.pl

33331 Stróże, ul. Stróże 335A

Jan Byczkowski Fotografia

34500 Zakopane, ul. Zakopane 1C

Nycz Intertrade Sp. z o.o.

30732 Kraków, ul. Płk. Dąbka 8C